Archive for Luty, 2010

Motywacja jest niezwykle ważnym czynnikiem podczas nauki języka angielskiego. Konwersacje w języku angielskim są typem nauczania indywidualnego więc w większości przypadków wybierając naukę sam na sam z lektorem jesteśmy odpowiednio umotywowani. Dla wielu ogromną motywacje stanowi możliwość swobodnej komunikacji z ludźmi z całego świata w języku angielskim. Dlatego też, konwersacje po angielsku dają znakomitą szansę na opanowanie mówionego języka w bardzo naturalny sposób. Gdy połączymy naszą odpowiednią motywację z dobrze zorganizowanymi konwersacjami w języku angielskim mamy pewność szybkich efektów i satysfakcji.

Motywacja jest niezwykle ważna, ponieważ jak mówią niektóre badania stanowi ona aż 80% sukcesu. Tylko 20% należy przypisać metodzie nauczania. To pozwala nam stwierdzić, że nauka języka nie może być sztuczna i bezpośrednio kontrolowana. Nauka w szkołach publicznych nie przynosi zamierzonych efektów ponieważ uczniowie nie są odpowiednio umotywowani. Oni uczą się języka bo muszą. To wielki problem. Dodatkowo sami nauczyciele są ograniczeni programami nauczania kontrolowanymi przez inne wyżej postawione instytucje. Gdy do tego dołożymy formalnie zorganizowane środowiska klasowe, gdzie uczniowie boją się o wyniki swoich testów to nie ma co się dziwić, że poziom opanowania języka bywa bardzo mizerny.

Indywidualne konwersacje po angielsku to dobre rozwiązanie, które eliminuje te niedogodności. Mamy odpowiednią motywację bo uczymy się sami dla siebie. Nie musimy obawiać się sztucznego środowiska klasowego ani ewentualnych ocen. Wreszcie możemy naturalnie rozwijać swoje umiejętności językowe rozmawiając o tym co na prawdę nas interesuje. Nasz nauczyciel to nie postrach ale przyjaciel, który wie jak nam pomóc. Wreszcie nie wydaje nam instrukcji ale pomaga i podpowiada jak sprawniej i szybciej przyswajać język angielski. Wszystko to sprawia, iż czujemy się komfortowo i jeszcze bardziej nas motywuje, szczególnie w tedy gdy widzimy efekty naszej pracy.

Wiele osób piszących do nas chce dowiedzieć się jak długo trzeba czekać na pierwsze zajęcia z lektorem. Dlatego właśnie ten artykuł dedykujemy wszystkim zainteresowanym tym tematem.

Oferta konwersacji po angielsku przez Internet daje nam możliwość rozpoczęcia zajęć praktycznie na drugi dzień po zgłoszeniu zainteresowania tego typu edukacją. Ważne jest aby przy wypełnianiu formularza kontaktowego zawrzeć wszystkie niezbędne informacje o które prosimy. Mowa tutaj oczywiście o preferowanej ilości zajęć, przewidywanym czasie nauki, poziomie zaawansowania oraz naszych wymagań co do nauczyciela. Nie można także zapomnieć o podaniu dogodnych dla klienta dni i pór konwersacji czy czasu ich trwania jako jednej jednostki lekcyjnej. Wszystkie te dane można zawrzeć w formie swobodnej pisemnej wypowiedzi. Oczywiście jeśli uważamy, że możemy dorzucić jeszcze parę innych słów od siebie to także nie powinniśmy z tego rezygnować. Im więcej informacji uzyska nasza obsługa tym szybciej będziemy w stanie zaproponować odpowiedniego nauczyciela.

Po przeczytaniu zgłoszenia ze strony klienta przesyłamy Państwu odpowiedź sugerując odpowiednie rozwiązania. Zawsze odpowiadamy na wszystkie pytania i w razie potrzeby umawiamy się na spotkanie za pośrednictwem komunikatora Skype. Dodatkowo w stopce każdej wiadomości e-mail otrzymujecie Państwo numer telefonu na który można dzwonić 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wszystko to ma na celu zapewnienie jak najlepszego kontaktu i skrócenia czasu oczekiwania na pierwsze konwersacje w języku angielskim.

Jeżeli proponowane rozwiązania dotyczące zajęć znajdą uznanie ze strony klienta możemy przystąpić do wyznaczenia terminu zajęć próbnych. W tym momencie rolę przejmuje już lektor i to on umawia się ze swoim przyszłym uczniem na pierwsze konwersacje po angielsku. Dokładny termin ustalany jest pomiędzy klientem a lektorem. W wielu przypadkach naukę można rozpocząć praktycznie następnego dnia od zgłoszenia. Warunkiem jednak jest szybka reakcja klienta na wiadomości ze strony serwisu konwersacje-angielski.eu oraz najbliższy wolny czas pozwalający na odbycie lekcji próbnej.