Często klienci zadają pytanie jak długo czasu będą musieli się uczyć zanim osiągną zadowalający ich poziom. Dokładniej rzecz ujmując interesuje ich łączna liczba konwersacji jaką będą musieli przebrnąć aby dotrzeć do celu jaki sobie założyli.

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zdać sobie sprawę z tego, iż nauka języka angielskiego nie może być traktowana jako zadanie do wykonania. Doskonale wiemy, że motywacja jaką mamy w sobie w znacznym stopniu determinuje to jak sprawnie będziemy w stanie przyswajać nowe aspekty języka. Nie możemy traktować nauki angielskiego jako wygadanych minut jak ma to miejsce w ofercie jednego z operatorów komórkowych. Pamiętać należy o tym, że konwersacje w języku angielskim muszą nas cieszyć. Zawsze czując satysfakcję z normalnej swobodnej rozmowy po angielsku dużo łatwiej będzie nam zapamiętywać nowe rzeczy a nauka języka stanie się zupełnie naturalna. Nie wolno nam też zapomnieć o tym, że odbycie 2 lub nawet 4 godzin w tygodniu nie spowoduje szybkiego opanowania angielskiego. Tylko codzienny kontakt z językiem wywołujący u nas pozytywne emocje może dać nam gwarancję stałego i widocznego postępu. Mając 3 lekcje konwersacji w tygodniu nie zapomnijmy o znalezieniu 4 kolejnych godzin na słuchanie materiałów dostarczanych przez nauczyciela. Dobrze jest jeśli znajdziemy również parę chwil na przeczytanie lub napisanie kilku linijek tekstu w języku angielskim. To wszystko połączone z odpowiednią motywacją da nam realne odczucie tego jakie postępy robimy i w końcu sami poczujemy ile jeszcze nam brakuje do poziomu, który sami sobie założyliśmy.

Warto jednak stanowczo zaznaczyć, iż nauka języka angielskiego i każdego innego jest procesem ciągłym i trwającym aż do końca naszych dni. Przecież nawet nasz rodzimy język nie jest nam znany do końca perfekcyjnie.

Comments are closed.