Wiele osób zadaje pytanie dotyczące tego jak dużo lekcji konwersacji powinni odbywać w ciągu tygodnia aby szybko i co najważniejsze efektywnie osiągnąć wysoki poziom języka angielskiego. Odpowiedź wydaję się być bardzo prosta. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest używanie języka angielskiego bez przerwy. Doskonale jednak wiemy, iż nie jest to łatwe zadanie z powodu różnych obowiązków życia codziennego. Inną barierą są ograniczenia finansowe, które niejednokrotnie zmuszają nas do zredukowania liczby zajęć. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Okazuje się, że w dosyć łatwy sposób możemy zniwelować te niedogodności. Do realizacji tego celu potrzebujemy dobrego nauczyciele, który będzie prowadził z nami konwersacje w języku angielskim i dodatkowo zaopatrywał nas w materiały multimedialne. Mówiąc o multimediach mamy na myśli filmy i nagrania audio. Dokładniej rzecz ujmując nauczyciel wie jak podzielić nasz czas na naukę języka pomiędzy konwersacje a dodatkowe materiały, które możemy we własnym zakresie opanowywać.

Wyobraźmy sobie sytuacje gdzie mamy 6 godzin wolnego w tygodniu na naukę języka angielskiego. Wiemy, że 3 godziny możemy przeznaczyć na konwersacje po angielsku a pozostałe 3 mamy zupełnie wolne, ale ze względów finansowych nie stać nas na wykupienie dodatkowych lekcji. Chcemy jednak aby ten pozostały czas spożytkować na interakcje z żywym językiem w jak najbardziej naturalnych warunkach. W tym właśnie przypadku nauczyciel mający na uwadze ucznia może zaoferować mu dodatkowe pomoce w postaci nagrań bądź materiałów wideo powiązanych z konwersacjami, jakie do tej pory odbywał z uczniem. Pozwoli to na utrwalenie słownictwa, osłuchanie się i na pełne wykorzystanie czasu. Zwrócić należy jednak uwagę na to, iż dane nagrania powinny być wielokrotnie przesłuchane przez ucznia. Niezwykle ważne jest kilkunastokrotne słuchanie tych samych nagrań bowiem pozwala na efektywne zapamiętywanie treści oraz oswajanie się z językiem w sposób zbliżony do naturalnego.

Comments are closed.