Dzisiaj chcielibyśmy poświęcić chwilę na porównanie nauki języka angielskiego w szkołach z indywidualnymi zajęciami języka angielskiego przez internet. Wiele osób wybiera oferty szkół językowych, które kuszą niskimi cenami za godzinę zajęć (zegarową lub lekcyjną). Zwykle nauka odbywa się w grupach od 4 – 6 osób, niestety istnieją też przypadki szkół gdzie grupy bywają większe. Ceny takiej nauki także potrafią wahać się od 15 do nawet 30 zł za godzinę w grupie. Wszystko oczywiście zależy od liczebności grupy, rodzaju kursu, ewentualnych promocji a nawet od terminów zajęć. Pod uwagę musimy także wziąć poziom zaawansowania naszych współtowarzyszy zajęć. W zasadzie grupy tworzy się tak aby były on jak najbardziej wyrównane ale w większości przypadków o przydzieleniu do konkretnej grupy decyduje pisemny test. Tego typu testy nie zawsze świadczą o najważniejszych cechach potrzebnych do współpracy z innymi uczestnikami zajęć. Są osoby które dobrze znają gramatykę i mają bogaty zasób słownictwa, lecz gdy przychodzi im mówić to pojawia się duży problem. Jak wygląda w tedy praca w parach? Jak ocenimy realny poziom znajomości angielskiego w takiej sytuacji? Warto pomyśleć o tym przed rozpoczęciem nauki z większą liczbą partnerów do współpracy. Mądrym działaniem jest przeanalizowanie danej oferty kursu językowego pod kątem tego jak wiele zyska na nim nasza osoba. Czy płacąc co miesiąc ciężkie pieniądze na naukę otrzymamy w zamian efekt w postaci dobrej znajomości języka?

Zajęcia indywidualne cechują  się innym sposobem organizacji. Uczeń pracuje ze swoim prywatnym nauczycielem, który poświęca mu swój cały czas podczas lekcji, a także często dodatkowy poza nią. Nikt nie musi się martwić różnicą poziomów bo mamy tutaj do czynienia z relacjami uczeń -  nauczyciel. Daje nam to ogromną przewagę bo możemy w łatwy sposób dostosować zajęcia do naszych potrzeb. To uczeń jest panem sytuacji. Opłacamy naukę, która rzeczywiście się odbywa. Nie jesteśmy biernymi słuchaczami, co często ma miejsce w szkołach, lecz w pełni uczestniczymy w zajęciach. Co więcej możemy dobierać dowolne terminy na nasze zajęcia. Teraz dzięki nauce angielskiego przez Internet nie musimy nawet wychodzić z domu. Oszczędzamy czas na dojazdy oraz same koszty transportu.

To tylko niektóre z zalet konwersacji z języka angielskiego. W następnym artykule poruszymy kwestie dotyczące efektywności wykorzystania czasu w ramach nauki w grupach wobec nauki języka angielskiego indywidualnie.

1 Komentarz dla “Indywidualne konwersacje z angielskiego a nauka w grupach”

  • Piotr:

    Nie można powiedzieć o szkołach jezykowch jako o całkowitym źle ale prawdą jest że nauka w grupach to nie to samo co nauka sam na sam z nauczycielem. Chciałbym jednak powiedzieć że obecnie ciezko jest znaleźć dobrą szkołe językową. Jeśli jednak taką znajdziemy to polecam szukać możliwości jak najmniejszych grup. I no właśnie nauczyciel zeby był jak najlepszy. Generalnie powiem tak: jak lubicie uczyc sie z innymi to szkoła jezykowa, jak wolicie sami to angielski indywidualny. Co do efektów to wiadomo że indywidualnie wyjdziecie na tym lepiej. Czesc!