Motywacja jest niezwykle ważnym czynnikiem podczas nauki języka angielskiego. Konwersacje w języku angielskim są typem nauczania indywidualnego więc w większości przypadków wybierając naukę sam na sam z lektorem jesteśmy odpowiednio umotywowani. Dla wielu ogromną motywacje stanowi możliwość swobodnej komunikacji z ludźmi z całego świata w języku angielskim. Dlatego też, konwersacje po angielsku dają znakomitą szansę na opanowanie mówionego języka w bardzo naturalny sposób. Gdy połączymy naszą odpowiednią motywację z dobrze zorganizowanymi konwersacjami w języku angielskim mamy pewność szybkich efektów i satysfakcji.

Motywacja jest niezwykle ważna, ponieważ jak mówią niektóre badania stanowi ona aż 80% sukcesu. Tylko 20% należy przypisać metodzie nauczania. To pozwala nam stwierdzić, że nauka języka nie może być sztuczna i bezpośrednio kontrolowana. Nauka w szkołach publicznych nie przynosi zamierzonych efektów ponieważ uczniowie nie są odpowiednio umotywowani. Oni uczą się języka bo muszą. To wielki problem. Dodatkowo sami nauczyciele są ograniczeni programami nauczania kontrolowanymi przez inne wyżej postawione instytucje. Gdy do tego dołożymy formalnie zorganizowane środowiska klasowe, gdzie uczniowie boją się o wyniki swoich testów to nie ma co się dziwić, że poziom opanowania języka bywa bardzo mizerny.

Indywidualne konwersacje po angielsku to dobre rozwiązanie, które eliminuje te niedogodności. Mamy odpowiednią motywację bo uczymy się sami dla siebie. Nie musimy obawiać się sztucznego środowiska klasowego ani ewentualnych ocen. Wreszcie możemy naturalnie rozwijać swoje umiejętności językowe rozmawiając o tym co na prawdę nas interesuje. Nasz nauczyciel to nie postrach ale przyjaciel, który wie jak nam pomóc. Wreszcie nie wydaje nam instrukcji ale pomaga i podpowiada jak sprawniej i szybciej przyswajać język angielski. Wszystko to sprawia, iż czujemy się komfortowo i jeszcze bardziej nas motywuje, szczególnie w tedy gdy widzimy efekty naszej pracy.

Comments are closed.