Lubisz czytać książki w języku angielskim i nie masz problemów z porozumiewaniem się pisemnie poprzez różnego rodzaju komunikatory internetowe, ale jeśli chodzi o rozmowę z drugą osobą czujesz się niepewnie i wolisz nie ryzykować popełnieniem błędów? Jesteś przykładem osoby, u której blokada językowa potrafi skutecznie uniemożliwić swobodne konwersacje.

Czego najczęściej obawiają się ludzie, którzy skarżą się na blokadę językową? Najwięcej problemów przysparza gramatyka. Boimy się, że powiemy coś niepoprawnie i zostaniemy błędnie zrozumiani lub, co gorsze, wyśmiani. Również zbyt mały, według Nas samych, zasób słownictwa stanowi dla niektórych powód, dla którego boją się konfrontacji z obcokrajowcem.

Przeświadczenie, że „podręcznikowa” nauka form gramatycznych i długich kolumn „słówek” pomoże przezwyciężyć strach przed rozmową w języku angielskim jest mylne. Nawet ludzie, którzy opanowali czasy gramatyczne w stopniu bardzo dobrym i posiadają wiedzę z zakresu słownictwa na poziomie zaawansowanym mogą mieć problemy z porozumiewaniem się. Dlaczego? Czas przeznaczony na konwersacje na kursach językowych i w szkołach nie wystarcza. Czasem zdarza się, że uczniowie ze względu na ilość materiału nie mają okazji do odegrania nawet najkrótszych dialogów, a na kursach językowych możemy nie mieć okazji dojść do słowa, ze względu na ilość osób na zajęciach.

W takich przypadkach, najlepszym rozwiązaniem są indywidualne konwersacje. W dobie komputeryzacji nie musimy nawet wychodzić z domu, aby ćwiczyć swoje umiejętności w porozumiewaniu się. Pokonanie blokady wymaga tylko i wyłącznie Twojego pozytywnego nastawienia i chęci współpracy z lektorem. Jesteśmy świadomi faktu, że nie każdy ma możliwość do rozmów w języku angielskim aby podnieść swoją pewność siebie i dlatego oferujemy swój czas i pomoc merytoryczną. Liczy się regularność. Tylko dzięki częstym rozmowom, po krótkim czasie zobaczysz, że w pełni pokonałeś lęk przed rozmową w języku angielskim.

Decydując się na współpracę z Naszymi lektorami, nie musisz obawiać się, że Twoja gramatyka nie jest idealnie „dopracowana”, a Twój akcent może stanowić problem w porozumieniu się. Rozumiemy, że nie każdy ma „dar do języków” i dlatego proponujemy metodę małych kroczków, czyli powoli lecz solidnie.

Comments are closed.