Konwersacje w języku angielskim to najlepsza droga w kierunku biegłego opanowania języka angielskiego. Dzieje się tak dlatego, że zajęcia te najlepiej symulują naturalny proces przyswajania języka. Należy zwrócić uwagę iż nauka w naturalnych warunkach opiera się o pewne schematy. Najlepszym przykładem będzie proces nabywania umiejętności językowych przez dziecko.

Gdy rodzimy się nie jesteśmy w stanie wypowiedzieć żadnego słowa. Jest to zupełnie normalne ponieważ człowiek nie rodzi się z bagażem słów, zwrotów i gramatyki. Nie wie nic na ten temat. Proces naturalnej nauki języka odbywa się stopniowo wraz ze wzrostem i uwagą jaką poświęcają nam nasi bliscy i znajomi. Dziecko uczy się wstępnie języka poprzez słuchanie w dużych ilościach. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, że dziecko słucha cały czas gdy tylko nie jest we śnie. Słyszy rodziców, bliskich, znajomych, radio czy telewizję w pokoju. Obserwuje zmiany barwy głosu, jego natężenie oraz częstotliwości. Jednym słowem obywa się z językiem. Dodatkowe bodźce językowe zapewniają otaczający dziecko ludzie. Nieświadomie pomagają w nauce języka poprzez częste pytania i powtarzanie tych samych słów podczas zabawy z dzieckiem. Tak ogromna dawka „materiału” do słuchania sprawia, że język przyswajany jest bardzo szybkim tempie.  Po pewnym czasie następuje kolejna faza rozwoju języka kiedy to dziecko zaczyna wypowiadać pojedyncze wyrazy, następnie zwroty i w końcu całe zdania. Dziecko wielokrotnie powtarza nowe słowa a rodzice starają się pomóc mu w formułowaniu poprawnych form poprzez delikatne uwagi korygujące błędy. Uwagi te nie są agresywne ale częste i dzięki temu dziecko obserwując wzorce jest w stanie dążyć do perfekcji. Proces ten trwa przez długie lata dzieciństwa, a możemy wręcz powiedzieć iż nieprzerwanie. Reguła jest bardzo prosta i opiera się na słuchaniu i odpowiednich reakcjach. Tak budujemy nasze słownictwo w naszym rodzimym języku i taki sam proces powinniśmy naśladować przy nauce języka angielskiego.

Dlatego właśnie konwersacje w języku angielskim są dobrym rozwiązaniem dla nauki języka w sposób jak najbardziej naturalny. To podczas tego rodzaju zajęć mamy okazję dużo słuchać i reagować. Nasz lektor może w każdej chwili delikatnie zwrócić uwagę na nasze błędy, nie strofując nas przed wypowiadaniem kolejnych zdań. Nie ma potrzeby analizowania gramatyki oraz zasad budowy zdań, sami spędzając jak najwięcej czasu z żywym językiem jesteśmy w stanie go stopniowo poznawać i używać coraz lepiej i lepiej. Mamy też większą przewagę niż dziecko, które uczy się swojego języka od dnia urodzenia i znacznie szybciej jesteśmy w stanie się uczyć. Mamy bowiem duży bagaż doświadczeń, nasz mózg funkcjonuje o wiele lepiej oraz potrafimy skupić się na rzeczach abstrakcyjnych. To wszystko w połączeniu z naszą motywacją i zaangażowaniem pozwala nam na opanowywanie języka angielskiego w bardzo szybki sposób. Są ludzie którzy ucząc się w sposób zupełnie naturalny byli w stanie nauczyć się 5, 10 czy nawet 15 języków na dobrym poziomie zaawansowania. Oznacza to że nawet i Ty jesteś w stanie mówić po angielsku.